Kredīta apdrošināšana

kredita-apdrosinasanaJau kādu laiku tiek reklamēts jauns pakalpojums kredītņēmējiem – kredītu apdrošināšana! Tas nav nekāds jaunums – bankas jau ilgāku laiku piedāvā apdrošināt hipotekāros kredītus, ņemot vērā to aizdevuma summu apmēru un atmaksas termiņus. Taču tagad iespējams apdrošināt arī patēriņa kredītus. Apdrošiniet kredītu un, ja nevarēsiet atmaksāt, apdrošinātājs veiks kredītsaistību dzēšanu Jūsu vietā. Uzzini, kuras kompānijas piedāvājumā kredīta apdrošināšana jau ir iekļauta kredīta cenā, kā arī uzzini, kādi ir apdrošināšanas nosacījumi.
 

 
Vivus kredītu apdrošināšana Vivus piedāvātā patēriņa kredīta maksā
jau ir iekļauta arī kredīta apdrošināšana
Apskatīt piedāvājumu ->

Šobdrīd var apdrošināt visus kredītus, kur aizdevumu summa ir pietiekoši liela, lai būtu vērts izmantot šādu piedāvājumu, un atmaksas grafiks ir vismaz 4 mēneši. Par konkrētu kredītu apdrošināšanas iespējām interesējieties pie sava izvēlētā aizdevēja. Izvēlieties aizdevēju, kas piedāvā labus apdrošināšanas nosacījumus.

 

Apdrošināšanas ikmēneša maksājuma summa būs atkarīga no vairākiem faktoriem, pirmkārt, no aizņēmuma lieluma un atmaksas termiņa. Jo lielāku summu aizņemsieties, vai jo garāks būs kredīta atmaksas termiņš, jo, loģiski, lielāks būs apdrošināšanas ikmēneša maksājums. Apdrošinātājs varētu pieprasīt lielāku apdrošināšanas maksājumu pamatojoties uz kredītņēmēja vecumu vai veselības stāvokli. Ir kreditori, kas apdrošināšanu jau ir ierēķinājuši kredīta maksājuma cenā, un Jūs šo pakalpojumu jau saņemat automātiski.

 

Atšķirībā no bankām, kas piedāvā kredītu apdrošināt arī darba zaudēšanas vai īslaicīgas darba nespējas gadījumā, nebanku kreditoru apdrošinātāji var šādu iespēju nepiedāvāt. Kredīts var tikt apdrošināts tikai kredītņēmēja smagas invaliditātes vai nāves gadījumā. Ja būsiet apdrošinājis kredītu, smagas nelaimes gadījumā būsiet pasargājis sevi vai savu ģimeni no turpmākiem kredītmaksājumiem, bet atlaišanas no darba gadījumā, tomēr nebūsiet atbrīvots no kredīta maksāšanas.

 

Taču, lai nodrošinātos no krāpnieciskiem un tīši izraisītiem nelaimes gadījumiem, apdrošinātāji kredīta apdrošināšanas līgumā būs atrunājuši konkrētus gadījumus, kādos apdrošināšanas kompensācija netiks izmaksāta. Pirmkārt, kredīta apdrošināšanas kompensācija netiks atmaksāta, ja būsiet tīšām izraisījis nelaimes gadījumu, kas būs novedis pie invaliditātes vai nāves. Respektīvi, ja būsiet izraisījis satiksmes negadījumu, veicis kādu citu prettiesisku darbību vai mēģinājis sev tīšām nodarīt miesas bojājumus, kredītu būs vien jāatmaksā pašam. Otrkārt, apdrošinātāji nosaka arī valstis, kurās uzturoties, nelaimes gadījumā apdrošināšana netiks izmaksāta. Tās ir valstis ar dzīvībai paaugstinātu bīstamību, kā, piemēram, Sīrija, Somālija, Zimbabve, Islama valsts u.tml.

 

Apdrošināšanas kompensāciju neizmaksās arī gadījumos, ja nodarbosieties ar citām dzīvībai paaugstināta riska nodarbēm, piemēram, mēģināsiet laisties no kraujas ar pūķi vai pārpeldēt okeānu uz pudeļu plosta, lēkt ar gumiju, kāpt kalnos vai sērfot. Ja nelaimes gadījums notiks jums esot jebkādu apreibinošu vielu ietekmē, arī šajā gadījumā apdrošinātājs varēs attiekties izmaksāt kompensāciju.

 

Katrs apdrošinātājs pats noteiks riskus, kuru gadījumā kompensācijas netiks izmaksātas, šie riski visi būs iekļauti apdrošināšanas līgumā, un jūs ar tiem varēsiet iepazīties pirms izlemsiet vai apdrošināt kredītu vai nē. Kā arī apdrošinātājs būs tas, kas izvērtēs katru nelaimes gadījumu individuāli un pieņems attiecīgi lēmumu.
Ja jūs esat godīgs cilvēks, kas pats sevi apzināti nepakļauj dzīvības briesmām, un vēlaties nodrošināties no negaidītām nelaimēm, kredīta apdrošināšana ir vērtīgs pakalpojums, ko vērts prasīt savam nebanku kreditoram, aizņemoties lielāku summu uz ilgāku laiku, jo diemžēl, mēs nevaram paredzēt, kas ar mums notiks rīt vai vēl tālākā nākotnē. Ikmēneša apdrošināšanas maksājums nebūs tik liels, bet ieguvums nelaimes gadījumā būs milzīgs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.